2043/966
Dansk snedkermester
Kabinetskab af nød, front med låge, bag hvilken skuffe og udtræksbakker. 1930–40erne. H. 109. B. 54. D. 34,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag