2220/​60

Oval serveringsbakke af patineret metal, dekoreret med bemaling i form af blomster. 19. årh. L. 68. B. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger og mindre buler.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag