12144/​185

Bordlampe af rødmalet metal og messing, ottesidet fod. Omlavet fra petroleumslampe. 19. årh. H. incl. montering 53,5.

Brugsspor. Senere bemaling.

Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

290 DKK

18 bud

(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
(Autobud) 250 DKK
240 DKK
(Autobud) 230 DKK
220 DKK
(Autobud) 210 DKK
200 DKK
(Autobud) 135 DKK
130 DKK
(Autobud) 125 DKK
120 DKK
(Autobud) 115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK