12144/185
Bordlampe af rødmalet metal og messing, ottesidet fod. Omlavet fra petroleumslampe. 19. årh. H. incl. montering 53,5.
Brugsspor. Senere bemaling.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud