2417/​6

Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i farver med fugl ved blomstrende grene samt digt. Monteret som bordlampe. Stemplet. Ca. 1900. H. ekskl. montering 28.

Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv minor overfladeridser- og mærker. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag