12103/13
Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Kompositioner. Usign. To litografier i farver, trykt af Mourlot 1972. I bogen XX Siecle, Panorama 1972. Bladmål 31,2×24,3. (2)
Litteratur: Estève L'Oeuvre Gravé # 62, “Arizovert”
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag