12103/​13

Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

Kompositioner. Usign. To litografier i farver, trykt af Mourlot 1972. I bogen XX Siecle, Panorama 1972. Bladmål 31,2×24,3. (2)

Litteratur: Estève L'Oeuvre Gravé # 62, “Arizovert”

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

800 kr.

800 kr.
750 kr.