2048/​170

Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)

“Parti fra Holte”. Sign. Viggo Langer Holte 7/7–1926. Olie på lærred monteret på træ. 36×43.

Enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.350 kr.

(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.