2048/170
Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)
“Parti fra Holte”. Sign. Viggo Langer Holte 7/7–1926. Olie på lærred monteret på træ. 36×43.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag