2434/83
Lille arbejdsbord af bemalet træ, front med skuffe. Gustaviansk form, 20. årh.s begyndelse. H. 77. B. 78. D. 52.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling.
Fra
i
Vurdering