2049/7104
Anefigur, udskåret hårdt træ, rester af sort pigment. Lobi, Burkina Faso. H. 55.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 6. december 2020