1946/198
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Skovparti med en sø. Sign. A. Schovelin. Olie på lærred. 29×42,5.
Mindre krakeleringer samt minimale retoucheringer. Mindre afskalninger langs rammekanten.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag