2444/​798

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Syveren”. Et par stole af formbøjet sort ask med ben af forkromet stål, forsidepolstret med sort skind Model 3107. Designet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2019. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

4.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
1123425 2.300 DKK
174739 2.200 DKK
1051235 2.100 DKK
922832 2.000 DKK