2437/​769

Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957)

Lænestol med ben af mahogni. Sæde, sider og en stol med dybthæftet ryg betrukket med blå uld. Udført hos snedkermester Jacob Kjær.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?