Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Grand Palais”, 1974. Sign. Miro, 24/50. Udgivet af Reunion des Musées nationaux, Paris, i forbindelse med udstillingen “Miro” på Grand Palais. Trykt hos Arte Adrian Maeght, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 157×118.
Litteratur: Maeght 941.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 15. juni 2022