2436/784
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Segmented”. Bord med stel af forkromet og sort aluminium. Todelt top af mahogni. Udført og mærket hos Vitra. H. 72. L. 240. B. 240.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag