1325/139
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
Kunstnerens selvportræt. Tryksign. SK Jan. 99, papir signeret . Radering. Lysmål 33,5×26,5.
Fugtskjolder.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2013
Vurdering
Hammerslag