2142/​102

Fransk prydvase af keramik, rigt dekoreret med kronet ørn og overflødighedshorn samt spredte insekter på mørkegrøn fond. Gustave Asch, Tours. Istemplet økse-mærke. Ca. 1900. H. 61.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag