2142/102
Fransk prydvase af keramik, rigt dekoreret med kronet ørn og overflødighedshorn samt spredte insekter på mørkegrøn fond. Gustave Asch, Tours. Istemplet økse-mærke. Ca. 1900. H. 61.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag