1507/61
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en herre med paryk og rød jakke. Usigneret. Olie på træ. 72×58.
Ifølge sælgers oplysning tysk royal proveniens.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud