2442/690
Leif Alring (f. 1936, d. 1987)
Bordbar af palisander med opklappeligt låg, indvendig med rødt filt, skuffe og hylde. Udført hos C.F. Christensen. 1960'erne. H. 29. B. 42. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering