2436/212
Ubekendt maler, 19. årh.
En soldat strækker sig. Utydelig sign. Olie på lærred monteret på plade. 55×38.
Mindre ridser og retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag