2448/​284

Guanyin figur af udskåret buksbom siddende i meditativ stilling på skyformation, 19/20. årh. H. 25 cm.

Afslag på højre hånds lillefinger.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

15 bud

955603 (Autobud) 1.700 DKK
1151653 1.650 DKK
955603 (Autobud) 1.600 DKK
1151653 1.550 DKK
955603 (Autobud) 1.500 DKK
1151653 1.450 DKK
955603 (Autobud) 1.400 DKK
1151653 1.350 DKK
955603 (Autobud) 1.300 DKK
1151653 1.250 DKK
955603 1.200 DKK
1151653 1.150 DKK
955603 1.100 DKK
1069956 1.050 DKK
1151653 1.000 DKK