2043/328
Kinesiske amuletter, figurer, vedhæng m.m. af forskellige stenarter, bl.a. jade, udskåret med bl.a. Guanyin, drager og fisk. Enkelte dubletter samt et sæt på ni næsten identiske vedhæng. 20. årh. H. 1,5–8. (45)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Enkelte dubletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag