2024/41
Skab af bemalet og guldstafferet træ, svungen top, front med profilerede døre, indvendig blåmalet. 18. årh. og senere. H. 207. B. 74. D. 32.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud