2323/302
Sengustaviansk spejl i ramme af forgyldt træ. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 172. B. 74.
Senere spejlglas. Slitage på forgyldning. Afslag på top skæring. Revne på tværs på topornament formentli efter reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. juni 2023
Vurdering
Hammerslag