2039/28
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Portræt af en fisker. Sign. Carl Locher, Skagen, 1909. Olie på lærred. 54×40.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag