12031/76
Et par ørestikker af forgyldt sterlingsølv hver prydet med facetslebet ametyst, poleret rhodochrosit og ant. bemalet skal. L. ca. 4,6 cm. (2)
Fremstår uden låse.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag