2116/144
Rektangulær og rund krukke af gult opalineglas, montering af forgyldt messing. 20.-21. årh. Rektangulært bæger H. 7. L. 13. B. 8,5. Rundt H. 9. Diam. 9. (2)
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag