1337/1793
To dele urmagerværktøj af messing og jern på stand af træ. Den ene med kuppel af glas. 19.-20. årh. Æske med tilhørende værktøjer medfølger. H. 21,5 og 23. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Det ene værktøj skævt. Kuppel limet fast.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud