2114/89
Kinesisk koromandel foldeskærm, bestående af 6 løse skærme dekorerede på begge sider med landskabsmotiver og arkitektur. 20. årh.s begyndelse. Hver skærm B. 40,5. H. 185(6)
Hidrører ifølge rekvirent fra Eventyrernes klub.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Retourcheret. Ikke sammenhængende/samlebeslag mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
54 bud