1746/1007
Dansk møbeldesign
Arkivskab af teak, front med to jalousilåger, indvendig med rum og udtræksbakker. 1950'erne. H. 96. B. 88,5. D. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Vurdering
Hammerslag