12104/310
Hugh Finch Williams (f. Essex 1904, d. 2002)
“The Anarchist”. Olie på lærred. Sign. samt dateret 1970. 62×92. Uindrammet.
Mindre afskalninger samt nogle pletter fra lak og maling.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag