1324/8521
Russisk ikon forestillende Skt. Nikolaj. Tempera på træ. 19. årh. 35,5×31.
Talrige krakeleringer. Afslag på kanter. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
34 bud