12034/116
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Superelipse”, bord af bøgetræ. Fritz Hansen, 1983. H. 70. L. 150. B. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag