2108/789
Ulrica Hydman-Vallien (f. Stockholm 1938)
“Caramba”. To vaser af klart glas, dekoreret på ydersiden med hvid bemaling med påmalede motiver i sort med indridsninger. Sign. hhv. Ulrica HV/EH samt Kosta Boda, Artist Coll., Ulrica HV, 48735 og Ulrica HV/CS samt Kosta Boda, Artist Coll., Ulrica HV, 48734. H. hhv. 33,5. og 20,5. Diam. hhv. 22. og 11,5. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud