1632/48
Art déco spisebord af valnøddetræ, rektangulær plade med afrundede hjørner, hollandsk udtræk. Ca. 1930. H. 78. L. 140/260. B. 100.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 8. august 2016
Vurdering
Hammerslag