1632/​48

Art déco spisebord af valnøddetræ, rektangulær plade med afrundede hjørner, hollandsk udtræk. Ca. 1930. H. 78. L. 140/260. B. 100.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 8. august 2016

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK