1946/51
Kinesisk rund plakette af porcelæn dekoreret i famille verte med genrescener inddelt i felter. 19. årh. Diam. 40 cm.
har været nedfældet i en ramme, slitage på dekoration
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag