1946/​51

Kinesisk rund plakette af porcelæn dekoreret i famille verte med genrescener inddelt i felter. 19. årh. Diam. 40 cm.

har været nedfældet i en ramme, slitage på dekoration

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag