1743/​51
Ubekendt maler 20. årh.: Siddende model børster sit hår. Sign. Gøtsche. Olie på lærred. 70×60.

Be­skriv­el­se

Siddende model børster sit hår. Sign. Gøtsche. Olie på lærred. 70×60.

Ældre malerier og møbler, 23. oktober 2017

Ældre malerier

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag