2415/229
Brændevinsgris af klart glas, tænder af mælkehvidt glas. 19. årh.s slutning. H. 17 cm. L. 40 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Det ene øre med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag