Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Uden titel. Sign. Mogens Andersen 71 samt sign. på bagsiden MA 16/3/71. Olie på lærred. 130×195.
Udstillet: Den Frie Udstillingsbygning, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020