1309/111
Stor kirkekrone af messing, med kugleled og arme til ialt 12 lys i to etager. Barok form, 20. årh.s begyndelse. Monteret til el. H. 82. Diam. 77.
Almindelig brugsslitage. Bruun Rasmussen garanterer ikke for elektriske installationers funktionsduelighed.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
21 bud