Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)
En ung Skagenskvinde iført rødt tørklæde set i profil. Sign. A. Ancher. Olie på malepap. 35×27.
Udstillingsmærkat på bagsiden.
Kommissionsbud