1248/512
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Grand Prix”. Bord samt fire stole af teaktræ, stolene med betræk af orange uld. Model 3130. Udført hos Fritz Hansen. Bord. H. 70. L. 152. B. 80. (5)
Falmet. Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Betræk slidt.
Moderne kunst og design, 27. november 2012
Vurdering
Hammerslag
13 bud