1635/​12

Rococo bord af rødmalet træ, profileret pladekant, cabriole ben. 18. årh. H. 78. L. 91. B. 56.

Enkelte ridser og mærker. Senere bemaling.

Ældre malerier og møbler, 29. august 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK