1635/12
Rococo bord af rødmalet træ, profileret pladekant, cabriole ben. 18. årh. H. 78. L. 91. B. 56.
Enkelte ridser og mærker. Senere bemaling.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag