Børge Sornum (f. Århus 1920, d. København 1985)
Tre kompositioner, heraf to erotiske. Sign. og dateret hhv Sornum 62, 64 og 68. Vandfarve, vandfarve og collage, kuglepen og farveblyant på papir. Uindrammede. Bladstørrelse 10,5×15–27×37,5. (3)
Proveniens: Bent Irve.
Enkelte håndteringsmærker. Gennemgående i fin stand.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020