2434/581
“Flowerpot”. Et sæt på fire pendler af lilla emaljeret metal. Formgivet 1968. Udført og mærket hos Louis Poulsen. 1970'erne. Diam. 22. (4)
Litteratur: Verner Panton, The Collected Works, s. 288.
Enkelte ridser og mærker. Let brugsslitage. Enkelte minimale afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
958477 |