Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Le Vieux Roi”, 1959. 6.1.59. Tryksign. Picasso med rødt. Ed. 1000 ekspl. Litografi. Bladstørrelse 67 × 51,5. Uindrammet.
Litteratur: Bloch nr. 869.
Original stand.