1934/11
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
“Hundeslæder ved Christianshavn, Nordgrønland”. Sign. Emanuel A Petersen. Olie på lærred. 71×101.
Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud