1824/847
Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)
Opstilling. Tryksign. Georg Jacobsen 1959. Litografi i farver. Lysmål 44×62.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag