Yoshio Nakajima (f. Kawamoto, Japan 1940, virksom i Sverige)
Relief. Sign. Yoshio Nakajima 68–73. Bemalet træ med objekter. H. 26. L. 55. B. 45.
En signeret bog om kunstneren medfølger.
Lidt småridser, afskalninger og afslag, samt lidt af bagbeklædningen er løs.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021