2103/149
Otto Olsen (, f. 1886 - aktiv ind til ca. 1915)
Kanalparti fra Christianshavn med Asiatisk Kompagnis bygninger. Sign. Otto Olsen, 1913. Olie på lærred. 29×33.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Overfladeridse.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag